Na portalach internetowych, m.in. Radar Online i Yahoo News pojawiły się nowe zarzuty, jakie przeciw Polańskiemu wysuwa była amerykańska modelka Edith Vogelhut, znana też jako Shelli Paul.
Twierdzi ona w wywiadzie dla Radar Online, że w 1974 roku, w willi Jacka Nicholsona - gdzie udała się dobrowolnie z zamiarem spędzenia nocy z Polańskim - została przez niego skuta kajdankami, oszołomiona narkotykiem ecstasy i wielokrotnie zgwałcona. Miała wówczas 21 lat.
"Milczałam z wielu przyczyn. Byłam upokorzona" - powiedziała, pytana o to, dlaczego sprawę tak długo ukrywała. Vogelhut - jak informuje portal - zamierza napisać o wszystkim książkę.
Tymczasem była brytyjska aktorka Charlotte Lewis, która twierdzi, że jako 16-latka w 1983 roku była molestowana seksualnie przez Romana Polańskiego, powiedziała we wtorek rozgłośni BBC, że jest "zszokowana" decyzją szwajcarskiego sądu o odmowie wydalenia reżysera do USA.
Spytana w programie przez Victorię Derbyshire, czy Polański nie odpokutował już za to, co zrobił, Lewis odpowiedziała: "Ależ skąd, nie!".
Jak pisze BBC, adwokaci Polańskiego nie skomentowali wypowiedzi Lewis. Jednak, gdy w maju Lewis po raz pierwszy oświadczyła, że została wykorzystana przez reżysera, jego prawnicy zagrozili jej procesem o zniesławienie.
Media przypomniały wówczas, że we wcześniejszych wypowiedziach aktorka inaczej przedstawiała jej zetknięcie z Polańskim - w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "News of the World" powiedziała: "Wiedziałam, że Roman popełnił coś złego w Stanach Zjednoczonych, ale chciałam zostać jego kochanką".
12 lipca władze Szwajcarii zdecydowały, że nie wydadzą Polańskiego USA, które domagały się jego ekstradycji w związku ze sprawą sprzed ponad 30 lat, dotyczącą seksu z nieletnią - 13-letnią Samathą Geimer (panieńskie nazwisko Gailey). Tego samego dnia reżyser został zwolniony z aresztu domowego, w którym przebywał od grudnia.







Adamczyk ma problemy finansowe
Karolak "zrezygnował" z Violi?
Felicjańska tłumaczy się z wyjazdu do Bogatyni
Lady Gaga jako ikona Nowego Jorku
Zawadzka: Jest mi bardzo ciężko
Doda z krzyżem na Okęciu




~al
mam nadzieję że żaden polski aktor nie stanie po
stronie (...) bo to przyniosłoby hańbę!
~`Anita`
usłyszała, że molestował inną to teraz też
wymyśla... Tylko po to, żeby o niej pisali... żal
mi t...
~aga
wymyśliła to żeby o niej było głośno
~p
go nie oskarżała, tylko po 30 latach??? Głupie
baby!
~X
"wtedy" chciały i było OK, SUPER, a "teraz" doszły
do wniosku, że to chyba, raczej, jednak był gw...
~CC.
Polański jest nietykalny tylko dlatego,że jest
Żydem.Ma kasę,a adwokaci szukają kruczków
prawnych...
~abc
Jemu wolno wszystko i pozostanie bezkarny.
~Lolo
BABA,PRZYPOMIALO SIE JEJ
~*leon*
uwazam,ze to co bylo to minelo-chcialy to mialy i
dostaly a teraz nie moga i nie dostaja..
~przecietna
Zada pieniedzy, czy slawy ? Nawet jezeli to
prawda, to kobieta w wieku 21 lat podazyla do
willi s...
~roześmiana
a dlaczego nie wystartowała z tym wcześniej...
~Aloka
jedna pisze, ze chciała spędzić z nim noc, a
druga, że chciała byc jego kochanką, więc w czym
rze...
~andzia
przypomniały się młode lata,pewnie chciała jakąś
karierę dzięki niemu zrobić,nie udało się wtedy
...
~fuj
czekam na książę Weroniki Rosati, w której opisze
wszystkie perwersje, jakie stosuje Andrzej Żuła...
weź na język »zobacz wszystkie »