Reklama
Reklama

Książę William i księżna Kate doczekali się pierwszego oficjalnego portretu

Książę William (40 l.), drugi w kolejce do brytyjskiego tronu, po swoim tacie, księciu Karolu i jego żona, księżna Kate (40 l.) zostali uwiecznieni na portrecie, który zawisł na ścianie muzeum w Cambridge. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. W dniu ślubu William i Kate otrzymali od królowej Elżbiety II tytuł księcia i księżnej Cambridge.

Książę William, starszy z synów następcy brytyjskiego tronu, księcia Karola i „królowej ludzkich serc”, księżnej Diany, był pierwszym mężczyzną w linii sukcesji, któremu pozwolono poślubić kobietę spoza arystokracji, a Kate Middleton była pierwszą kobietą, która poślubiła przyszłego następcę tronu bez konieczności przejścia tak zwanego testu dziewictwa. Zresztą wiadomo było, że w tym przypadku nie miałby on sensu, bo jej burzliwy związek z Williamem wprawdzie zaczął się od przyjaźni, jednak szybko przestał być platoniczny. 

Reklama

W międzyczasie zdążyli się rozstać, jednak Kate, nie tracąc nadziei, cierpliwie czekała, aż książę się namyśli. Niektóre brytyjskie tabloidy i autorzy nieautoryzowanych biografii podejrzewają, że przez cały ten czas pozostawała pod silnym naciskiem swoich rodziców, którzy zamarzyli o koligacjach z rodziną królewska, a potem skrupulatnie realizowali plan, posyłając córkę na  Uniwersytet w St Andrews, żeby tam poznała i rozkochała w sobie księcia Williama. 

Jednak nawet jeśli było to małżeństwo w jakimś stopniu aranżowane, okazało się bardzo udane. Księżna nie miała większych problemów z dostosowaniem się do wymogów etykiety i wiedziała, być może przygotowywana latami przez rodziców, czego się od niej oczekuje. Zapewniła ciągłość dynastii, rodząc troje dzieci, w międzyczasie, niejako mimochodem, stała się ikoną mody, ogłady i nieskazitelnego wizerunku. 

Ślub Kate i Williama, który odbył się 29 kwietnia 2011  w Opactwie Westminsterskim relacjonowało 7 tysięcy dziennikarzy, przejazd młodej pary ulicami Londynu zgromadził milion osób, a telewizyjną transmisję uroczystości obejrzały 2 miliardy widzów na całym świecie. 

W dniu ślubu królowa Elżbieta II nadała wnukowi i jego żonie tytuł księcia i księżnej Cambridge, symbolicznie wiążąc ich hrabstwem Cambridgeshire. Jest tradycją monarchii, że członkowie rodziny królewskiej, mający tytuły, łączące ich z poszczególnymi regionami kraju, mają się nimi w szczególny sposób opiekować. 

William i Kate dostali własny portret

William i Kate często i chętnie odwiedzają Cambridgeshire, a w rewanżu działająca tam fundacja Cambridgeshire Royal Portrait zamówiła portret książęcej pary na potrzeby lokalnego muzeum. Namalowania portretu podjął się uznany i często nagradzany brytyjski malarz portretowy, Jamie Coreht. W czwartek 23 czerwca William i Kate osobiście stawili się w Muzeum Fitzwilliam na Uniwersytecie w Cambridge, żeby podziwiać ukończone dzieło. Jak ujawnił wzruszony autor w rozmowie z magazynem „People”:

Na portrecie księżna Kate ma na sobie metaliczną szmaragdową sukienkę marki The Vampire's Wife, którą nosiła podczas wizyty pary w Dublinie w marcu 2020 roku. William jest ubrany klasycznie, w ciemny garnitur, rozjaśniony niebieskim krawatem. 

Zobacz też:

Wieniawa wypina odsłonięty dekolt na premierze płyty. "Kończę pewien etap"

Celia Krychowiak w skąpym bikini. Co za ciało!

POMAGAMY UKRAINIE

***

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy