Niedowidzący kolarz zdobył pierwszy medal dla Polski! Paraolimpijczycy, jak zawsze, nie zawodzą

Polscy paraolimpijczycy startują w Tokio w 12 dyscyplinach. Na razie mija drugi dzień igrzysk, a już jest pierwszy medal!

Polscy paraolimpijczycy z reguły świetnie  radzą sobie na igrzyskach. Z Rio de Janeiro pięć lat temu przywieźli 39 medali, w tym 9 złotych. 4 lata wcześniej, w Londynie zdobyli 36 medali, w tym 14 złotych.

O takich sukcesach zawodnicy, reprezentujący Polskę na zwykłych igrzyskach olimpijskich, mogą tylko pomarzyć. W tym roku z Tokio przywieźli 14 medali, w tym 4 złote.

Tymczasem już następnego dnia po rozpoczęciu igrzyska paraolimpijskich stało się jasne, że reprezentanci Polski jak zwykle pokażą klasę. 25 sierpnia pierwszy medal dla naszego kraju zdobył niedowidzący Marcin Polak. Startujący ze swoim pilotem, Michałem Ładoszem kolarz torowy brał udział w wyścigu na 4000 metrów. Zacięta rywalizacja o brązowy medal trwała do samego końca.

Na ostatnich metrach o tym, kto stanie na najniższym stopniu podium zadecydował fotofinisz. Ostatecznie Biało-Czerwoni wygrali z reprezentantami Francji o ćwierć sekundy.

Polska reprezentacja paraolimpijska w Tokio liczy 89 zawodników, którzy wystąpią w 12 dyscyplinach. Ponieważ paraolimpijczycy w minionych latach rozpieścili kibiców świetnymi wynikami, tym razem oczekiwania te są ogromne.