Plastry do depilacji – szybki i skuteczny sposób na gładką skórę latem

Latem, gdy nosimy ubrania eksponujące ciało, warto szczególnie zadbać o gładkość skóry. Dzięki plastrom do depilacji szybko i małym kosztem pozbędziesz się zbędnego owłosienia na długie tygodnie!

Plastry do depilacji, czyli jedna z najskuteczniejszych metod pozbywania się zbędnego owłosienia

Jak wiadomo, niechciane owłosienie na nogach, pod pachami czy w strefach intymnych można usunąć na różne sposoby. Wiele kobiet (a także niektórzy mężczyźni, bo przecież i oni usuwają włosy z różnych partii ciała) nadal używa jednorazowych maszynek do golenia, które dają szybki, choć najbardziej krótkotrwały efekt. Z drugiej strony, coraz więcej osób decyduje się na trwałą, laserową depilację, która jednak jest kosztowna i nie można wykonywać jej na kilka tygodni przed opalaniem się. Do wyboru mamy także inne możliwości - wszystkie mają swoje wady i zalety.

W tym artykule skupimy się na jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania zbędnego owłosienia, czyli na zabiegu z użyciem plastrów do depilacji. Całkiem możliwe, że to właśnie on stanie się Twoją ulubioną metodą depilacji!

Depilacja przy użyciu plastrów jest bez wątpienia jedną z najbardziej efektywnych metod usuwania włosków. W przeciwieństwie do maszynki do golenia, plastry do depilacji usuwają włoski razem z cebulkami, dzięki czemu efekt jest długotrwały. Stosowanie plastrów depilacyjnych jest proste, szybkie i skuteczne. Umożliwiają one usunięcie nawet drobnych i krótkich włosków, co więcej, niektóre z nich nadają się także do stosowania na wrażliwej skórze. Plastry do depilacji zapewnią Ci gładką skórę przez 2-4 tygodnie, a odrastające włoski będą cieńsze i słabsze.

Czym są i jak działają plastry do depilacji?

Plastry do depilacji to kawałki papieru lub flizeliny nasączone woskiem, miodem pszczelim lub pastą cukrową. Takie preparaty są doskonale dostosowane do samodzielnego stosowania w domowym zaciszu. Dzięki nim możliwe jest pozbycie się niechcianych włosków na czas zdecydowanie dłuższy niż przy użyciu tradycyjnej maszynki do golenia. Doskonale zatem nadają się one do tego, aby zastosować je przed latem, gdy codzienne golenie nóg czy innych części ciała nie tylko jest czasochłonne, ale też wiąże się z większym ryzykiem powstawania nieprzyjemnych i nieestetycznych podrażnień skóry.

Stosowanie plastrów z woskiem jest bardzo łatwe i nie wiąże się z długotrwałymi ani skomplikowanymi przygotowaniami. Takie plastry nie wymagają zewnętrznego podgrzewania - zazwyczaj można ich użyć zaraz po rozpakowaniu, choć niektóre trzeba najpierw lekko rozgrzać w dłoniach, żeby nieco zmiękły przed nałożeniem na skórę. W przypadku flizelinowych pasków do depilacji bez wosku, wosk należy nałożyć na skórę osobno, zanim użyje się włókniny.

Cały zabieg usuwania włosów ze skóry przy użyciu plastrów trwa krótko, może być jednak bolesny, zwłaszcza podczas pierwszego czy drugiego stosowania. Z czasem jednak nieprzyjemne odczucia bólowe są słabsze, ponieważ włoski odrastają w mniejszej ilości i łatwiej jest je wyrwać.

Jak stosować plastry do depilacji?

Stosując plastry z woskiem w odpowiedni sposób, osiągniesz długotrwałe efekty i unikniesz intensywnych podrażnień. Plastry nakłada się na dokładnie oczyszczoną, odtłuszczoną i suchą skórę. Jak już wiesz, w zależności od rodzaju produktu, plaster kładzie się bezpośrednio na skórę bądź przykleja się na naniesiony na nią wcześniej wosk. Bardzo ważne jest to, aby plaster nakładać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Plaster należy zerwać w przeciwnym kierunku, szybkim i zdecydowanym ruchem. Resztki wosku usuwa się ze skóry specjalną chusteczką albo oliwką.

Istotna jest szybkość wykonania zabiegu - jeżeli plaster pozostanie na skórze zbyt długo, wosk zmieni swoją konsystencję i rozpłynie się na skórze. W takiej sytuacji należy zmyć go ze skóry i spróbować jeszcze raz użyć nowego plastra. Z jednego plastra można korzystać tak długo, aż ten nie straci przyczepności, co wiąże się z ograniczeniem wydatków. Plastry mogą być używane nawet kilka razy, jednak w trakcie jednego zabiegu usuwania owłosienia.

Co zrobić, aby odczuwać mniejszy ból podczas depilacji plastrami?

Warto wiedzieć, że w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów depilacji plastrami zalecane jest wcześniejsze wykonanie peelingu. Dzięki niemu włoski zostaną uniesione i nie będą miały tendencji do wrastania w skórę. Peelingu nie wykonuje się jednak bezpośrednio przed zabiegiem, lecz 2-3 dni wcześniej. Przed samą depilacją dobrze będzie jednak zadbać o to, aby skóra była rozgrzana i miękka - ból podczas odrywania plastrów będzie wówczas mniejszy. W jaki sposób zmiękczyć skórę przed depilacją plastrami? Przygotuj ciepłą kąpiel, która otwiera pory, a przekonasz się, że do usunięcia włosków nie trzeba będzie użyć dużej siły. 

Zrezygnuj z metody znieczulania skóry kostkami lodu. Skóra, do której przyłożysz lód, ulegnie ściągnięciu, a więc jej pory zwężą się, a włoski staną się trudniejsze do wyrwania. W konsekwencji  podczas zabiegu możesz odczuwać nasilony ból, ponieważ trudniej będzie wyrwać cebulki za jednym pociągnięciem plastra z woskiem. Możesz jednak zastosować lód już po zabiegu!

Jak zadbać o skórę po depilacji?

Pamiętaj o tym, że po zabiegu depilacji plastrami przez jakiś czas należy powstrzymać się od aplikowania na podrażnioną skórę kosmetyków perfumowanych i antyperspirantów, trzeba też przez kilka dni unikać pływania i opalania się. Nie odkładaj zatem depilacji plastrami na ostatnią chwilę przed wyjazdem na urlop. Po depilacji oczywiście przydadzą się nawilżające i łagodzące balsamy lub kremy, które przyniosą ukojenie podrażnionej skórze. Świetnie sprawdzają się np. preparaty z aloesem i pantenolem, ukojenie skórze przynoszą także wspomniane już okłady z lodu. Preparaty przeznaczone do stosowania po depilacji plastrami powinny mocno nawilżać skórę, łagodzić podrażnienia, niwelować uczucie pieczenia oraz zmniejszać zaczerwienienie. Ich zadaniem jest także wspomaganie naturalnej regeneracji uszkodzonego naskórka.

Plastry z woskiem - poznaj sekret efektywnej depilacji ciała

Trzeba pamiętać o tym, że usuwanie owłosienia wraz z cebulkami podczas depilacji plastrami skutkuje tymczasowym zahamowaniem wzrostu nowych włosów. Włoski zaczną odrastać dopiero wtedy, gdy cebulki zregenerują się, co zwykle zajmuje nawet kilka tygodni. Bardzo ważne jest to, że systematyczna depilacja ciała przy pomocy plastrów sprawia, że z czasem włoski odrastają osłabione, cieńsze i jest ich mniej. Co za tym idzie, są one mniej widoczne i łatwiej jest je usunąć. Plastry depilacyjne pozwalają utrzymać gładką skórę nawet na 4 tygodnie, a więc dzięki nim można cieszyć się gładką skórą podczas całego urlopu.

Czy plastry do depilacji można stosować na szczególnie wrażliwe obszary ciała?

Plastry depilacyjne można zastosować zarówno do depilacji nóg, jak i do usuwania owłosienia z rąk, ale to nie wszystko. Te produkty można użyć także na inne obszary ciała, ponieważ dobrze dopasowują się do kształtów sylwetki - w tym także do okolic bikini i pach. Niektóre plastry z woskiem do depilacji zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do delikatnych miejsc na twarzy, czyli do górnej wargi, policzków czy podbródka. Umożliwiają one wygodne i bezpieczne stosowanie na niewielkich obszarach skóry. Korzystanie z nich jest łatwe, jeśli tylko przestrzega się zaleceń producenta, więc mogą z nich korzystać nawet osoby bez doświadczenia w depilacji przy użyciu wosku.

Nowoczesne plastry do depilacji miejsc wrażliwych zawierają substancje, dzięki którym można zadbać o kondycję delikatnej skóry twarzy czy stref intymnych. Uelastyczniający i nawilżający skórę olej ze słodkich migdałów, witamina E, która wzmacnia płaszcz hydrolipidowy naskórka i łagodzi zaczerwienienia, olej z oliwek, ekstrakt z aloesu - te składniki sprawiają, że depilacja plastrami z woskiem wiąże się z mniejszym ryzykiem wystąpienia trudnych do zniwelowania podrażnień. Co ważne, niektóre nowoczesne plastry są także nasączone substancjami łagodzącymi ból.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegów przy użyciu plastrów z woskiem

Choć stosowanie plastrów do depilacji ma sporo zalet, to trzeba mieć na uwadze to, że nie zawsze można ich użyć. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji plastrami jest na przykład posiadanie wyjątkowo wrażliwej skóry. Nie należy także stosować takich plastrów na skórę, której ciągłość została przerwana, zatem jeśli na przykład masz małą ranę na nodze po goleniu lub po przewróceniu się, to musisz poczekać, aż się zagoi. Plastrów z woskiem nie stosuje się także na skórę wyraźnie podrażnioną i zaczerwienioną, a także na obszarach, na których pojawiły się krostki, mogące być objawem zapalenia mieszków włosowych lub aktywnej alergii skórnej. Jeśli masz świeżą opaleniznę, to także musisz trochę poczekać z depilacją przy użyciu plastrów - przynajmniej 2-3 dni.

Stosowanie plastrów z woskiem jest odradzane osobom z popękanymi naczynkami (teleangiektazjami), żylakami, zapaleniem żył i obrzękami. Inną metodę depilacji (najlepiej maszynkę do golenia) powinny też wybrać osoby z cukrzycą, łuszczycą, epilepsją lub niską krzepliwością krwi. Takich zabiegów nie wykonuje się także w trzecim trymestrze ciąży i gdy temperatura ciała jest podwyższona. Pamiętaj również o tym, że włosy, które chcesz usunąć przy pomocy plastrów, nie mogą być zbyt krótkie - powinny mieć długość przynajmniej 2 milimetrów.

Nowoczesne plastry do depilacji to produkty, dzięki którym można cieszyć się gładką skórą przez kilka tygodni. Jeśli tylko nie ma żadnych przeciwwskazań do ich użycia, warto je wypróbować. Ciesz się gładką skórą latem i przez cały rok!

artykuł sponsorowany
materiały promocyjne