Reklama
Reklama

Dziś na niebie zobaczysz "Koźli Księżyc". Indiańska pełnia księżyca to intensywna przepowiednia

Przed nami niezwykłe zjawisko, które zdarza rok w rok. Pełnia "Koźlego Księżyca" będzie widoczna na niebie już dziś, 13 lipca. O której dokładnie zaplanować oglądanie księżyca, który będzie bardzo blisko naszej planety? To dobry moment na zamanifestowanie dawno skrywanych intencji!

Pełnia "Koźlego Księżyca" to specyficzne zjawisko, dzięki któremu będziemy mogli obejrzeć satelitę Ziemi z bliska. Księżyc będzie wydawał się większy niż zazwyczaj przez jego bardzo jasną poświatę. Kiedy i o której godzinie oczekiwać na pełnię "Koźlego Księżyca"?

"Koźli Księżyc": Indiańska pełnia księżyca to intensywna przepowiednia

Księżyc symbolizuje tajemniczy świat nieświadomości, przeczuć i intuicyjnej wiedzy. Oznacza tajemniczą sferę naszych uczuć, a także nasze pragnienie przynależności i bezpieczeństwa.

Dzisiejszego wieczora "Koźli Księżyc" będzie świecił o 30% jaśniej niż zazwyczaj, a wtedy spełnią się intencje, które odzwierciedlają ukryte pragnienia. Co możesz zrobić, aby uzyskać łaskę "Koźlego Księżyca"?

Reklama
  • Zamanifestuj swoje pragnienia - pełnia księżyca jest okazją do zamanifestowania swoich ukrytych pragnień, które mogą przerodzić się w czyny
  • Odpuść - powinieneś puścić wszystkie rzeczy, które już ci nie służą
  • Poddaj się refleksji - pełnia to najlepszy moment, aby zastanowić się nad przyszłymi planami w swoim życiu
  • Bądź wdzięczny - akt wdzięczności w czasie pełni usunie z Ciebie całą negatywną energię

Pełnia "Koźlego Księżyca" w lipcu 2022. Dlaczego jest tak nazywana?

W lipcu księżyc nazywany jest "Koźlim Księżycem", "Księżycem Kozła", "Księżycem Burz", "Księżycem Siana", a także "Księżycem Jelenia". 

Nazwa lipcowej pełni księżyca to zasługa Indian. Rdzenni mieszkańcy amerykańskich plemion Algonquin nazwali tak księżyc ze względu na zrzucane w tym czasie poroża przez kozły (samce sarny), które następnie odrasta w lipcu. Nazwa "Koźlego Księżyca" po raz pierwszy pojawiła się w gazecie "Maine Farmer's Almanac" w 1930 roku.

Dodatkowo, lipcowe noce są wyjątkowo burzowe (stąd nazwa "Księżyc Burz"), a Indianie po lipcowych zbiorach siana nazwali też pełnię "Księżycem Siana". Nazewnictwo jednak zależy od tego, jakie plemię rdzennych Amerykanów nazwało pełnię.

Pełnia "Koźlego Księżyca": jak wpływa na samopoczucie?

Pełnie księżyca oddziałują na człowieka w specyficzny sposób. Energia "Koźlego Księżyca" i jego duchowe znaczenie mówią, że wszystkie pragnienia i intencje płynące z serca się spełnią - także te w sferze zawodowej. To prawie tak, jakby otrzymywać nagrodę w sferze duchowej za dobrze wykonaną pracę.

Faza "Koźlego Księżyca" wpłnie również na organizm - szczególnie na układ hormonalny i wydzielanie hormonu szczęścia. To właśnie teraz wiele osób może narzekać na rozdrażnienie, brak koncentracji i uczucie niepokoju. Dodatkowo mogą się pojawić problemy ze snem, ze względu na mniejsze stężenie melatoniny w organizmie. Wahania hormonalne mogą też sprzyjać objadaniu się i problemami trawiennymi.

Pełnia "Koźlego Księżyca" lipiec 2022. Kiedy, jak i gdzie oglądać nietypowe zjawisko?

Pełnię "Koźlego Księżyca" można obejrzeć bez użycia specjalistycznego sprzętu. Najlepszy widok pełni będzie można obserwować dziś, tj. w środę 13 lipca 2022 roku od godziny 20:38.

Wschód pełni na niebie będzie najlepiej widoczny w okolicach godziny 21:43. Zachód księżyca jest przewidywany na godzinę 04:49 14 lipca 2022. Do tego czasu księżyc będzie non stop świecił w 99,9%


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Astrologia | pełnia księżyca | horoskop | znaki zodiaku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy