Barbara Kurdej-Szatan: Druzgocąca diagnoza doktora. Przekazał to, czego nikt się nie spodziewał!
Afera z Barbarą Kurdej-Szatan wywołała niemal ogólnonarodowe poruszenie. W jej sprawie zdążyli się już wypowiedzieć niemal wszyscy, a jednak do ostatniej chwili ze swoją oceną czekał znany z internetu psycholog i coach. Doktor Mateusz Grzesiak mówi o badaniach, które doskonale tłumaczą zachowanie aktorki...
Doktor Mateusz Grzesiowski to znany w sieci coach, który niespodziewanie postanowił zabrać głos w sprawie afery z Barbarą Kurdej-Szatan.
Zdaniem "eksperta", pandemia COVID-19, która wymusiła przeniesienie wielu aktywności do internetu, dodatkowo zaostrzyła występujące od lat zjawisko hejtu, czyli inaczej - mowy nienawiści, która stała się już realnym problemem społecznym.
Grzesiak ubolewa, że COVID-19 zwiększył liczbę osób wyładowujących swoje frustracje w sieci, co potwierdza badanie Microsoftu, w którym 29 proc. internautów z Polski oceniło, że poziom cyfrowej kultury zmniejszył się w ostatnich miesiącach.
Jako przykład podał aferę z Barbarą Kurdej-Szatan, która nie wytrzymała ze złości i w sieci nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej "mordercami".
"Kontrowersyjna wypowiedź pani Barbary Kurdej-Szatan, która zawierała w sobie agresję werbalną, jest emanacją problemu kulturowego, z którym mamy w Polsce do czynienia. On dotyczy właśnie gniewu i frustracji. Jej zachowanie jest emanacją, symboliką tego, co niestety wielu z nas w Polsce przeżywa. Nie umiemy panować nad gniewem, mamy w sobie dużo złości, nie zarządzamy w prawidłowy sposób emocjami. To też zresztą potwierdzają badania, według których tylko co trzeci Polak potrafi nazwać emocje, które w danym momencie przeżywa. A więc - jeśli ktoś nie potrafi tego zrobić - to ciężko też, żeby zarządzał gniewem, który jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej występujących emocji zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym" - mówi portalowi Newseria Lifestyle Grzesiak.
Psycholog biznesu ocenia, że do zmniejszenia skali zjawiska hejtu w sieci mogłaby się przyczynić szeroka, społeczna edukacja z "zakresu kompetencji miękkich".
"Jako społeczeństwo powinniśmy nauczyć się panowania nad swoimi emocjami, rozwinąć umiejętności miękkie związane z inteligencją emocjonalną. Każdy z nas, kiedy powie coś w gniewie, zwykle żałuje tego w chwili, gdy emocje już opadną. Dlatego powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób ten gniew rozpoznać, zaadresować i zarządzić nim po to, żeby zminimalizować konflikt i potencjalnie negatywne konsekwencje, jakie z niego wynikają" - poucza.
Myślicie, że Kurdej-Szatan weźmie sobie jego rady do serca?
Zobacz też:
Joanna Racewicz pochwaliła się bukietem róż! "Kocham"
Trzecia dawka szczepionki na COVID-19. Sprawdzamy, które gwiazdy już ją przyjęły!
IDA NOWAKOWSKA ZDRADZIŁA, CO JEJ SYNEK DOSTANIE NA ŚWIĘTA!