Bruce Willis ma gigantyczne kłopoty z pamięcią. Żona przekazała poruszające wieści
Emma Heming, odkąd u jej męża Bruce'a Willisa stwierdzono otępienie czołowo-skroniowe, a co za tym idzie problemy z pamięcią, dzieli się w sieci doświadczeniami związanymi z opieką nad osobą z afazją. Emma i Bruce są małżeństwem od 14 lat. Jak spędzili rocznicę ślubu?
Emma Heming jest drugą żoną Bruce'a Willisa. Wyszła za niego w 2009 roku. Para doczekała się narodzin dwóch córek Evelyn Penn i Mabel Ray. Gwiazdor znany z takich filmów jak "Szklana pułapka, czy "Szósty zmysł" jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych aktorów. Jednak z powodu stanu zdrowia ponad rok temu przeszedł na aktorską emeryturę. W lutym 2023 roku rodzina Willisa poinformowała, że afazja, na którą cierpi gwiazdor jest wynikiem otępienia czołowo-skroniowego.
Bruce Willis ma wsparcie w całej swojej rodzinie. Troszczą się o niego zarówno córki z pierwszego małżeństwa, jak i była żona Demi Moore. Jednak największa część pracy związanej z opieką nad chorym aktorem spada na jego obecną żonę Emmę Heming. Kiedy aktor zachorował, Emma zaczęła coraz częściej pojawiać się w sieci, gdzie opowiada o jego chorobie. Stara się dokształcać w zakresie otępienia czołowo-skroniowego, a tymczasem chrooba Willisa postępuje coraz szybciej. Na swoim instagramowym profilu edukuje też innych w tym zakresie.
Emma i Bruce obchodzili 21 marca 14. rocznicę ślubu. Żona aktora wiedziała, że nie będzie to radosny dzień, bo jej mąż nie wręczy jej kwiatów z tej okazji. Okazało się, że spotkała ją wspaniała niespodzianka. Jedna z jej przyjaciółek podarowała Emmie bukiet kwiatów z okazji rocznicy ślubu.
"Na szkolnej imprezie dla naszych dzieci wspomniałam mojej przyjaciółce, że jutro jest nasza rocznica. Później tego samego dnia dostaję wiadomość, że zostawiła dla mnie "coś" pod moimi drzwiami. To był ten słodki bukiet kwiatów (na zdjęciu) z życzeniami z okazji rocznicy ślubu" - opisała w sieci ten wspaniały gest Emma.
Emma Heming była bardzo poruszona gestem przyjaciółki. Proponuje, by w podobny sposób wspierać opiekunów osób z zaburzeniami pamięci.
"To sprawiło, że pomyślałem o tym, jak trudne mogą być tego rodzaju "specjalne okazje" dla opiekunów. Kiedy zwykle partnerzy pamiętają o rocznicy, teraz ich zmieniające się mózgi po prostu nie są w stanie tego zrobić. I to jest to. O to mi chodzi. Jeśli znasz kogoś, kto opiekuje się kimś innym, nie pytaj, co możesz zrobić, po prostu pamiętaj. Ten przypadkowy akt dobroci zostanie ze mną na długo" - napisała.
W dalszym ciągu nie wiemy, co jest bezpośrednią przyczyną otępienia czołowo-skroniowego. Lekarze podejrzewają, że choroba jest spowodowana mutacją genetyczną. Jej objawem jest powstawanie zmian zanikowych w obrębie płatów czołowych oraz przednich części płatów skroniowych mózgu. Jednym ze skutków schorzenia jest afazja, czyli zaburzenie mowy, związane z uszkodzeniem mózgu.
Choroba może na początku objawiać się uciekaniem z pamięci niektórych słów, trudnością kontrolowania swoich emocji oraz niewyraźnym mówieniem.
Zobacz także:
To ona pomaga choremu Bruce'owi Willisowi! "Jest dla nas darem"