Piotr Cugowski to artysta, który jest obdarzony niezwykłym głosem, o czym przekonali się słuchacze i widzowie opolskiego festiwalu. Jego wykonanie wraz z francuskim bardem Garou oraz Marcinem Januszkiewiczem piosenki "Belle" z musicalu "Dzwonnik z Notre Dame" uznano za jeden z najlepszych występów niedzielnego wieczoru w Opolu.
Piotr Cugowski o emocjach w Opolu
Kiedy Piotr Cugowski zeszedł ze sceny reporter Pomponika Damian Glinka miał okazję na krótką rozmowę z artystą. Zapytał go wrażenia po występie.
"Emocje są zawsze duże, bo scena w Opolu taką, jaką pamiętam 23 lata temu jak debiutowałem, tak i dziś jest bardzo, bardzo poważna. I to jest miłe w odbiorze, ale żeby wykonać rzeczy na poziomie no, to są duże nerwy".
Zapytaliśmy Piotra Cugowskiego o jego życiowe motto: "Jeszcze mi się chce, ale niczego już nie muszę". Artysta przyznał, że jest to oko puszczone do słuchaczy.
"Jest już coś za mną, ale mam nadzieję, że i coś przede mną. To nie jest tak, że nie muszę się starać, bo muszę się starać podwójnie. W pewien sposób debiut jest - choć bardzo trudny - to łatwiejszy niż utrzymanie się na tzw. fali" - wyjaśniał Cugowski.
Piotr Cugowski o pracy w "The Voice of Poland"
W 2019 roku był jurorem w programie TVP "The Voice of Poland". Zapytaliśmy artystę, czy myśli o powrocie do telewizyjnego talent show.
"Angaż i przygoda w programie 'The Voice of Poland' jest bardzo czasochłonna. W tej chwili jestem skupiony ściśle na swojej pracy i na swoich celach muzycznych. Jeżeli będzie ku temu sposobność, to rozważę taką propozycję. Natomiast teraz jest dla mnie najważniejsza jesienna trasa zatytułowana 'Próba generalna'".
Piotr Cugowski skupił się na własnej karierze muzycznej
Piotr Cugowski opowiedział też reporterowi Pomponika o najnowszej płycie i pierwszym singlu, który ją promuje, a którego premiera odbyła się w miniony piątek 13 czerwca.
"Lubię eksperymentować. To na pewno i tak jest też z utworem moim nowym, którego premiera miała miejsce w piątek trzynastego. Utwór nosi tytuł 'Tu będzie bal' i jest zaskakujący dla osób, które obserwują moją drogę muzyczną" - opowiadał Cugowski o nowym singlu specjalnie dla czytelników Pomponika.
"Cała płyta jest na pewno bardziej kolorowa niż poprzednie płyty. Poprzednie były bardziej jednorodne, a ta płyta będzie bardziej kolorowa. Mówię w sensie muzycznym - odcieni, stylów muzycznych" - zapewnił artysta.
Zobacz też:
Nietęga atmosfera w Opolu. Liczą, że Torbicka uratuje festiwal
Szczery do bólu Cugowski musiał powiedzieć to w końcu o synach. Nie ma złudzeń
Wieści z domu Piotra Cugowskiego nadeszły znienacka. Pełne zaskoczenie, także u ojca








