Reklama
Reklama
Tylko u nas

Grób Marka Perepeczki jest w opłakanym stanie. Aż trudno uwierzyć w to, gdzie spoczął artysta

Marek Perepeczko był jednym z bardziej znanych aktorów w Polsce. Gwiazdor grał tytułową rolę w filmie "Janosik", można go było oglądać również w takich produkcjach jak "13 posterunek" czy "Sara". Perepeczko odszedł w 2005 roku i został pochowany na Powązkach. Wszystko wskazuje na to, że jego rodzinny grób nie ma należytej opieki. Zobaczcie tylko, jak wygląda.

Marek Perepeczko ostatnie lata swojego życia spędził w Częstochowie. To właśnie w tym mieście zmarł w swoim mieszkaniu w 2005 roku. Aktor pozostawił po sobie ukochaną żonę pogrążoną w żałobie.

Zniszczony grób Marka Perepeczki

Marek Perepeczko odszedł 16 listopada 2005 roku. Aktor zmarł na zawał serca. Znany mąż Agnieszki Fitkau-Perepeczko spoczął na warszawskim cmentarzu na Powązkach.

Reklama

Urna z prochami artysty została złożona w rodzinnym grobie. Niestety dziś jego mogiła wygląda bardzo skromnie. Ostatnio można było zobaczyć tam kilka zniczy i kwiatów.

Bez wątpienia grób Perepeczki wymaga renowacji, ponieważ nazwiska aktora, które przed laty zostało wyryte w kamieniu, jest prawie niewidoczne.

Marek Perepeczko - kariera i życie prywatne

Marek Perepeczko urodził się 3 kwietnia 1942 roku w Warszawie. Aktor zmarł 16 listopada 2005 roku w Częstochowie.

Jako kilkunastolatek przewyższał wzrostem inne dzieci (mierzył 190 cm wzrostu). Podnosił ciężary, ćwiczył sztuki walki, pływanie i kulturystykę, czemu zawdzięczał atletyczną sylwetkę.

Swoją przyszłą żonę, Agnieszkę Fitkau, spotkał w dniu składania papierów do warszawskiej PWST. Para pobrała się w 1966 roku.

W 1965 roku ukończył studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie i zadebiutował w roli Gezy w sztuce Jerzego Przeździeckiego Garść piasku w reżyserii Czesława Wołłejki na scenie teatralnej stołecznego Teatru Klasycznego.

Na początku lat 60. występował w Studiu Poetyckim Andrzeja Konica w TVP. Po występie w filmie krótkometrażowym Ciemnogród, po raz pierwszy trafił na kinowy ekran w dramacie Andrzeja Wajdy Popioły.

W latach 80. przebywał poza granicami Polski - wyjechał do Australii, gdzie prowadził amatorskie kluby literacko-teatralne i założył Tymczasowe Towarzystwo Miłośników Teatru im. Witkacego. Przez ponad 15 lat nie występował na polskich scenach teatralnych, ani przed kamerami. Powrócił do kraju po zmianach politycznych w Polsce w 1989 roku. Był aktorem i dyrektorem Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Pod koniec lat 90. powrócił do serialu - zagrał postać komendanta posterunku nadkomisarza Władysława Słoika w sitcomie pt. 13 posterunek.

Zobacz też:

Serialowy Marek Mostowiak zachwala Perepeczko: "Grała jak dzika!" Aktorka skończyła 80 lat

Tym jeździ wdowa po Perepeczce. Agnieszka Fitkau-Perepeczko postawiła na klasyka

Agnieszka Fitkau-Perepeczko pożarła się z "otłuszczonym panem" pod Halą Mirowską! "Z pyska toczy się piana"


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Marek Perepeczko | Agnieszka Fitkau-Perepeczko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy