Reklama
Reklama

Krzysztof Ibisz sprzedał swój Paszport Polsatu! Kto go kupił?

Dziennikarz i prezenter Polsatu postanowił rozstać się z cenną pamiątką. Z kultową książeczką pojawił się w programie Czwórki "Łowcy skarbów. Kto da więcej". Za ile udało mu się sprzedać Paszport Polsatu? Kto go kupił?

Legendarna książeczka

Paszport Polsatu to kultowy program lojalnościowy. Zainicjowany został we wrześniu 1996 roku, a promowały go ówczesne gwiazdy stacji, jak Mariusz Szczygieł. 

Stacja rozesłała książeczki imitujące paszport do kilkunastu milionów gospodarstw domowych. Każdy z nich umożliwiał uczestnictwo w konkursach i imprezach organizowanych przez stację.

Co tydzień odbywało się losowanie numeru, który zdobywał nagrodę. Wzmianki o Paszporcie Polsatu obecne są w popkulturze do dziś, w rozmaitych memach, czy znanym filmie "Chłopaki nie płaczą".

Reklama

Jedna z ukochanych pamiątek

Po blisko trzech dekadach na rynku nie ocalało wiele Paszportów Polsatu. Z tego względu zaczęły się cieszyć dużym powodzeniem wśród kolekcjonerów. 

Na aukcjach internetowych potrafią osiągać różne ceny. W 1996 roku swój Paszport Polsatu otrzymał także Krzysztof Ibisz i choć nie był wówczas związany ze stacją, zachował go i dbał o niego. 

Postanowił pojawić się z nim właśnie w programie Czwórki "Łowcy skarbów. Kto da więcej". Dziennikarz i prezenter Polsatu poinformował o tym w żartobliwy sposób w mediach społecznościowych.

Na ile Paszport Polsatu Krzysztofa Ibisza wyceniony został przez eksperta programu? Za ile został kupiony? I dlaczego sławny właściciel zdecydował się go sprzedać? Odpowiedź wkrótce!

Krzysztof Ibisz podczas wizyty na planie udzielił także wywiadu, w którym oprócz wspomnień związanych z tą pamiątką zdradził też kilka innych zaskakujących sekretów.

O czym jest program "Łowcy skarbów. Kto da więcej"?

"Łowcy skarbów. Kto da więcej" to polska edycja międzynarodowego hitu, w którym posiadacze ciekawych przedmiotów mają szansę uzyskać profesjonalną ekspertyzę i sprzedać je z zyskiem. Grono kupujących stanowią koneserzy i dealerzy antyków, designu oraz przedmiotów kolekcjonerskich, którzy gotowi są licytować między sobą, czasem bardzo wysoko, by pozyskać tytułowe skarby do własnych zbiorów, antykwariatów lub sklepów.

W produkcji poszukiwaniem "białych kruków" zajmują się między innymi: architektka i projektantka wnętrz znana z programu "Nasz nowy dom", współwłaścicielka galerii Vintage House - Martyna Kupczyk; wielbiciel staroci i przedmiotów z duszą, twórca sklepu Michael’s Bazaar - Michał Nowocin; naczelny sklepikarz krakowskiego sklepu Szpeje, specjalista od przedmiotów vintage - Łukasz Barucha; kolekcjoner i koneser antyków - Paweł Papaj; posiadacz olbrzymiej kolekcji antyków, sklepu i rekwizytorni filmowej Antik - Arkadiusz Woźniak; twórca projektu oszklochodzi.pl, znawca szkła, designer i fotograf - Aleksander Prugar; właściciel podwarszawskiego antykwariatu i witryny resvena.pl, pasjonat antyków i designu współpracujący z duńskimi domami aukcyjnymi - Krzysztof Kobyliński; kolekcjonerka, miłośniczka antyków i prawdziwa łowczyni skarbów - Jessica Świegodzińska.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Ibisz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy