Ledwie Aleksandra Mirosław zdobyła złoto, a już takie wieści o jej małżeństwie. Niewielu wiedziało

Aleksandra Mirosław została właśnie pierwszą polską złotą medalistką podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Nasza wielka mistrzyni w środowych zawodach nie miała sobie równych i pewnie wywalczyła złoty medal. Niewielu jednak wie, kim jest mąż reprezentantki Polski. Mateusz Mirosław odpowiada za jej sportowe sukcesy. Tworzą zgrany duet prywatnie i zawodowo.

Aleksandra Mirosław w środę około godziny 13 została wielką bohaterką wszystkich Polaków. Nasza reprezentantka we wspinaczce sportowej okazała się bezkonkurencyjna podczas finałowej rywalizacji i w pięknym stylu wywalczyła złoty medal dla Polski. Radość jest tym większa, że jest to pierwszy krążek złotego koloru dla naszego kraju na paryskich igrzyskach. Podczas poprzednich igrzysk w Tokio, gdzie wspinaczka debiutowała, nasza reprezentantka zajęła 4. miejsce tuż za podium.

Prawda o mężu Aleksandry Mirosław wyszła na jaw

Niewielu wie, że prywatnie od czerwca 2019 roku Aleksandra Mirosław jest szczęśliwą żoną, a jej mąż Mateusz Mirosław ma spory udział w jej sukcesach, bowiem jest także jej trenerem.

Ich współpraca trwa od wielu lat, zaręczyli się już w 2017 roku, a 30 latka nie ukrywa, że wiele zawdzięcza ukochanemu, który odkrył jej talent i go oszlifował.

“Mateusz lubi innym pomagać, taka osobowość, dobry człowiek, po prostu. I któregoś dnia, kiedy nie byłam zawodniczką ze światowej czołówki, powiedział, że pomoże i mnie. Zadecydował w sumie przypadek. I jesteśmy tam, gdzie jesteśmy” - mówiła przed igrzyskami w wywiadzie dla Eurosportu.

Trzymamy mocno kciuki za tę mistrzowską parę i ich wspaniałą współpracę tego duetu w życiu prywatnym i zawodowym. Niech przyniesie nam jeszcze wiele chwil radości i medale.