Wspólne obiadki w domowym zaciszu? Nic z tych rzeczy. Kurzajewski wybrał inną opcję
Maciej Kurzajewski od lat zachwyca swoją dobrą formą. Nie można się temu dziwić. Mężczyzna uprawia sport, a także dba o odpowiednio zbilansowaną dietę. O jego codzienne menu nie dba jednak Kasia Cichopek, jak niektórym mogłoby się wydawać.
Maciej Kurzajewski od lat biega i stara się dbać o formę. W jednym z instagramowych postów zdradził również, że dużo spaceruje.
"Według badań przeprowadzonych przez amerykański National Institute of Health, codzienny spacer ze zwierzakiem sprzyja obniżeniu ciśnienia, uregulowaniu tętna, walce z nadwagą. Zmniejsza też ryzyko udaru mózgu" - pisał w sieci Kurzajewski.
Zobacz też: Maciej Kurzajewski nie może zapomnieć o Smaszcz. Zaskakujący widok nie pozostawia złudzeń
Maciej Kurzajewski w nowym poście opisał swoją dietę. Mężczyzna przyznał, że je posiłki przygotowane specjalnie dla biegaczy. Oznacza to, iż nie będzie konsumował dań przygotowanych przez ukochaną Kasię.
"Zdrowe odżywianie jest kluczowe dla osiągania lepszych wyników w bieganiu. Nie wystarczy tylko trenować, trzeba też dostarczać organizmowi odpowiednich składników odżywczych. Jak zatem powinna wyglądać dieta biegacza? Oto kilka wskazówek: Biegacze powinni spożywać dużo węglowodanów złożonych, które zapewniają energię i szybką regenerację mięśni. Dobrymi źródłami węglowodanów są np. płatki owsiane, kasze, ryż, makaron, pieczywo pełnoziarniste, warzywa i owoce" - pisał Kurzajewski w sieci.
W dalszej części długiego posta wyjawił, jakie produkty spożywcze mogą mieć wpływ na wydolność fizyczną.
"Biegacze nie mogą zapominać o białku, które jest niezbędne dla budowy i naprawy mięśni. Białko powinno stanowić ok. 20% kalorii w diecie biegacza. Dobrymi źródłami białka są np. chude mięso, ryby, jajka, nabiał, rośliny strączkowe, orzechy i nasiona. Biegacze powinni również dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości tłuszczów, które są ważne dla zdrowia serca, układu nerwowego i hormonalnego. Tłuszcze powinny stanowić ok. 25% kalorii w diecie biegacza. Dobrymi źródłami tłuszczów są np. oliwa z oliwek, olej lniany, awokado, orzechy i nasiona" - czytamy w jego poście.
Na sam koniec Kurzajewski podkreślił, że odżywianie dla biegaczy wcale nie musi być nudne. Według niego warto pamiętać o tym, by stawiać na produkty dobrej jakości.
"Zdrowe odżywianie dla biegaczy nie musi być skomplikowane ani nudne. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach i wybierać produkty wysokiej jakości" - mówił Hubert.
Zobacz też:
Smaszcz zobaczyła pierścionek zaręczynowy Cichopek i nie mogła się powstrzymać. Dostała identyczny