Reklama
Reklama

Małgorzata Rozenek przemawiała w Parlamencie Europejskim! O czym mówiła?

Małgorzata Rozenek przeszła przez ciekawą ścieżkę własnej kariery. Zaczynała jako prezenterka i "Perfekcyjna Pani Domu", a skończyła jako mama i influencerka. Wszystkie przejścia w związku z zajściem w ciążę dały Małgorzacie bardzo duże doświadczenie na temat in vitro. To dzięki tej metodzie pojawili się na świecie jej trzej synowie.

Małgorzata Rozenek nigdy nie ukrywała, że dzieci, czyli Stasia, Tadeusza i Henryka ma wyłącznie dzięki metodzie in vitro. W 2006 roku przyszedł na świat Stanisław, w 2010 Tadeusz, a Henryk w 2020. 

Małgorzata Rozenek o in vitro

Jako jedna z niewielu celebrytek nie bała się mówić głośno o in vitro, która wciąż wydaje się w społeczeństwie tematem tabu. Stworzyła także fundację MRM, która pomaga parom w walce z niepłodnością, zwłaszcza pod kątem finansowym.

Reklama

Rozenek na podstawie swoich doświadczeń wydała książkę "In vitro. Rozmowy intymne", w których opisuje swoją ścieżkę przez in vitro do szczęśliwego macierzyństwa. Dodatkowo wzbogaciła pozycję o rozmowy z rodzicami, seksuologami i duchownymi.

Małgorzata Rozenek w Parlamencie Europejskim. O czym mówiła?

Małgorzata Rozenek 2 czerwca z okazji "Dnia In Vitro" reprezentowała Polskę w panelu dotyczący niepłodności w Europarlamencie.

"Światowy Dzień In Vitro odbył się w Parlamencie Europejskim panel ekspercki "Wsparcie dla płodności, to wsparcie dla Polski". Zainicjowany przez Wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego Ewę Kopacz, we współpracy z Fundacją MRM, którą mam przyjemność prowadzić" - rozpoczęła wpis Rozenek.

Jako założycielka fundacji MRM doskonale wie, co jest problemem w walce o rodzicielstwo poprzez in vitro - finanse. Niestety, ale dofinansowania w Polsce przestały być powszechne po 2016 roku. Obecnie większość kosztów przechodzi bezpośrednio na bezpłodne pary.

"Dane demograficzne dla Europy są coraz bardziej niepokojące, a z niepłodnością boryka się coraz więcej par na świecie - wg szacunków w samej Polsce jest ich już 1,2 mln. Niepłodność to choroba społeczna, a każda choroba powinna być leczona. W interesie nas wszystkich jest wyrównanie dostępu do procedur medycznych tak, by nikt nie musiał rezygnować ze starań o potomstwo, tylko ze względu na brak środków. Liczę, że uda nam się przywrócić to, co już w Polsce funkcjonowało w latach 2013-2016. To wtedy z pomocą rządowego programu refundacji in vitro urodziło się ponad 22 tysiące dzieci".

Małgorzata Rozenek w swojej przemowie wyraziła nadzieję, że Polska znów zacznie umożliwiać metodę in vitro dla wszystkich par, które pragną zostać rodzicami.

"Z Brukseli wracam z przekonaniem, że tylko wspólnymi siłami możemy przywrócić dostęp do procedur medycznych, które należą się każdemu i każdej z nas. Będę Was na bieżąco informować o działaniach, które podejmujemy. Dziękuję za Wasze dotychczasowe zaangażowanie! Bo w ostateczności przecież, wsparcie płodności to wsparcie dla Polski" - zakończyła wpis Małgorzata Rozenek.

Zobaczcie również:

Lara Gessler wyjawiła powód rozstania z mężem! "Wspaniały człowiek, ale nie na mój temperament"

Krzysztof Jackowski wieszczy wielki kryzys. Będzie przypominać "oranie pola"

Ed Sheeran zaśpiewa Elżbiecie II swoją najsłynniejszą balladę miłosną

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Rozenek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy