"Milionerzy". Co jest prawdą o szakalach złocistych?
Co jest prawdą o szakalach złocistych? Takie pytanie padło w powtórkowym odcinku popularnego teleturnieju "Milionerzy".
Stacja TVN rozpoczęła emisję nowych odcinków teleturnieju "Milionerzy". Jak zwykle w fotelu prowadzącego zasiadł Hubert Urbański. W 517 odcinku "Milionerów" grę rozpoczęła Katarzyna Skrzypek z Wrocławia. Uczestniczka odpowiedziała na pytanie o Temudżyna, czy atrakcje turystyczne Doliny Środkowego Renu.
Co jest prawdą o szakalach złocistych:
- A: pojawiają się w polskich lasach
- B: nie dla nich monogamia
- C: nie mają ogonów
- D: jedzą tylko padlinę
Kasia miała wątpliwości. Odważnie jednak zaznaczyła odpowiedź B. Czy słusznie?
Szakal złocisty to gatunek drapieżnego ssaka z rodzaju wilków. Występuje w południowo-wschodniej Europie i południowej Azji do Mjanmy. Jest największym szakalem i jedynym występującym poza obszarem Afryki. Ale uwaga w roku 2015 odnotowano jego obecność także w Polsce! Zatem odpowiedź A była prawidłowa.
Kasia nie odpowiedziała prawidłowo na pytanie za 40 tys. zł. Zatem z gwarantowanym 1 tys. wyszła ze studia.
Czy w 11. sezonie teleturnieju poznamy kolejnego milionera? Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska.
23 września 2021 roku w "Milionerach" padła główna wygrana. Zdobył ją Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". Na szczęście uczestnik znał odpowiedź na zadane pytanie i zapisał się tym samym w historii telewizji, jako osoba wygrywająca milion złotych w teleturnieju.
Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".
Zobaczcie również:
"Milionerzy". Któremu z państw Polska wypowiedziała wojnę w XX wieku
Michał Wiśniewski walczy ze stereotypem "bawidamka". Tak o nim mówią?
***