"Milionerzy". Czyja siostra przełożyła na język polski "Kubusia Puchatka"?
Czyja siostra przełożyła na język polski "Kubusia Puchatka"? Takie pytanie padło w kolejnym odcinku "MIlionerów"
Odcinki "Milionerów", w których można było wygrać 2 miliony złotych już za nami. Nie wiadomo nawet, czy widzowie zorientowali się, że takie odcinki były, bo w zasadzie niczym nie różniły się od tradycyjnych, a też i gracze nie osiągnęli spodziewanych efektów. Stacja TVN kolejne odcinki 14. edycji teleturnieju "Milionerzy". W 682 odcinku teleturnieju Hubert Urbański zadał uczestnikowi gry, pytanie warte 75 tys. zł. Czy gracz poradził sobie i wygrał?
Czyja siostra przełożyła na język polski "Kubusia Puchatka i "Chatkę Puchatka" Alana Alexandra Milne'a?:
- A. Juliana Tuwima
- B. Adama Mickiewicza
- C. Leopolda Staffa
- D. Jana Kochanowskiego
Uczestniczka poprosiła o pomoc. Ostatecznie jej nie wykorzystała i obstawiła odpowiedź A. Czy słusznie?
10 pytań za 500 złotych z “Milionerów". Szybki quiz dla prawdziwych bystrzaków
Tłumaczką "Kubusia Puchatka i "Chatki Puchatka" Alana Alexandra Milne'a była Irena Tuwim, polska poetka, prozaiczka, tłumaczka literatury dla dzieci i młodzieży; siostra Juliana Tuwima.. Zatem prawidłowa była odpowiedź A.
Uczestniczka wygrała 75 tys. zł i mogła grać dalej.
19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach.
Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła pięć razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku".
Zobacz też:
"Milionerzy". Jeśli mama jest 4 razy starsza od córki i 8 lat młodsza od męża, to...
"Milionerzy". U Mickiewicza w "Dziadach": "Idą w równych abcugach, czyli jak?
"Milionerzy". Agrykola to imię żeńskie czy męskie?
"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?