Reklama
Reklama

Nie żyje Leszek Pniaczek. Zmarł kolejny aktor z "Klanu"

Zmarł Leszek Pniaczek, kolejny aktor z "Klanu". Miał 59 lat. Dopiero co wczoraj informowaliśmy o śmierci Wojciecha Walasika, a dziś przekazujemy kolejne smutne wieści. Aktor filmowy i teatralny, Leszek Pniaczek odszedł po zmaganiach z ciężką chorobą.

Zmarł Leszek Pniaczek, kolejny aktor z "Klanu". Miał 59 lat

Smutną wiadomość o śmierci Leszka Pniaczka przekazano we wtorek, 7 lutego na facebookowej grupie "Przyjaciele dla Leszka Pniaczka - Licytacje Charytatywne". Grupa została stworzona, aby wspierać finansowo aktora ze względu na jego ciężką i przewlekłą chorobę. Artysta zmarł w wieku 59 lat.

"Leszku, cały czas mówiłeś, że się spotkamy, jak wyzdrowiejesz i czas pozwoli, że zaśpiewamy, że... W takim razie pozostaje słowo kiedyś... Wyrazy współczucia, łączymy się w bólu z rodziną Leszka" - czytamy w pożegnalnym poście na Facebooku.

Swoje wyrazy ubolewania wyraził też "Związek Artystów Scen Polskich": "Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł aktor, reżyser - Leszek Pniaczek. Miał 59 lat. Aktor scen teatrów krakowskich, wieloletni dyrektor Domu Kultury w Dobczycach, instruktor teatralny, założyciel Teatru im. Kard. Karola Wojtyły w Myślenicach i niezapomniany Toporek ze "Spotkań z balladą".

Reklama

Leszek Pniaczek: przyczyna śmierci. Aktor ciężko i przewlekle chorował

Na stronie zbiórki internetowej "Licytuję - Pomagam" opisano dokładnie, na co chorował aktor. Dowiadujemy się między innymi, że aktor cierpiał na rozległą chorobę cukrzycową, jaskrę i zaćmę, a także zapalenie trzustki i infekcję nerek. W wyniku otwartej rany cukrzycowej prawej pięty groziła mu amputacja nogi.

Co miesiąc aktor potrzebował około 4500-5000 złotych, które pokryłyby jedynie wydatki na leczenie, opatrunki, leki, transport i opiekę lekarską.

"Leszek od wielu lat zmaga się z choroba cukrzycową. Przez długi okres choroba była pod kontrolą. Niestety w maju 2018r. po raz kolejny trafił do szpitala. Od tego momentu już nic nie było takie jak wcześniej. Rozpoznanie po wizycie w szpitalu było jednoznaczne Retinopatia Cukrzycowa z Makulopatią, jaskra, zaćma wikłająca obu oczu. Cukrzyca t.2. leczona insuliną. Nadciśnienie tętnicze. Przewlekła choroba nerek w stadium 3. Przewlekłe zapalenie trzustki" - czytamy w opisie zbiórki.

Kim był Leszek Pniaczek?

Leszek Pniaczek urodził się w Myślenicach w 1964 roku. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie

Jego życiowym mottem było: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Grał w Teatrze Bagatela, w Teatrze Ludowym, w filmach i widowiskach telewizyjnych takich jak "Przygody dobrego wojaka Szwejka", "Majka", "Klan", "Opowieść o Józefie Szwejku i jego drodze na Front". Prowadził też Teatr Amatorski na Scenie Papieskiej w Łagiewnikach.

Szczególnie zapamiętany z roli Toporka w "Spotkaniach z Balladą". Dyrektorował w Domu Kultury w Dobczycach, ale pracował również w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Na co dzień łączy rolę aktora z reżyserem, a od kilkunastu lat również męża i ojca.

Zobacz też:

Nie żyje Wojciech Walasik. Aktor z "Klanu" i "Ojca Mateusza" miał 60 lat

Nie żyje uczestnik "Milionerów". Maciej Mędrzycki miał 39 lat

Nie żyje Anna Czerwińska. Słynna alpinistka zmarła w wieku 73 lat

Leonard Pietraszak nie żyje. Aktor znany z serialu "Czterdziestolatek" i filmu "Vabank" miał 86 lat

Nie żyje Szymon Wesołowski. Szkoleniowiec niesłyszących miał tylko 32 lata!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Klan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy