Reklama
Reklama

Niebywałe zarobki gwiazd disco polo. Wielu artystów może o takich sumach pomarzyć

Zastanawialiście się kiedyś, ile zarabiają najpopularniejsze gwiazdy disco polo? Choć kiedyś wykonawcy muzyki tanecznej byli marginalizowani i na ich koncerty przychodziła garstka fanów, dziś piosenkarze pokroju Zenka Martyniuka (53 l.) i Sławomira (39 l.) zapełniają całe stadiony. Kto z nich ceni się najbardziej?

Renesans disco polo to zasługa Jacka Kurskiego

Muzyka disco polo przeżywa w ostatnich kilku latach prawdziwy renesans. Duża w tym zasługa byłego szefa TVP, który wprowadził ten gatunek na salony. Za prezesury Jacka Kurskiego szeroko pojęta "muzyka taneczna" zaczęła święcić w telewizji publicznej prawdziwe triumfy.

Popularność przełożyła się również na zarobki. Dziś gwiazdy pokroju Sławomira, Zenka Martyniuka i zespołu Bayer Full za swoje występy otrzymują ogromne pieniądze.

W Telewizji Publicznej niemal każdą możliwą uroczystość uświetniają koncerty najpopularniejszych wykonawców disco polo. Wystarczy choćby wymienić "Sylwestra w Zakopanem" i imprezę "Roztańczony Narodowy" - te wydarzenia odwiedzają dziesiątki tysięcy słuchaczy, a miliony zasiadają przed telewizorami, by obejrzeć transmisję wydarzenia.

Reklama

Dobrze zdaje sobie z tego sprawę nowy dyrektor TVP, Mateusz Matyszkowicz, który choć początkowo zarzekał się, że miejsce gwiazd muzyki chodnikowej w ramówce zajmą "bardziej ambitni wykonawcy", szybko zmienił zdanie.

"Matyszkowicz wie, że taka muzyka zapewnia doskonałą oglądalność antenom TVP, a przynajmniej podtrzymuje stabilną oglądalność, wypracowaną przez Kurskiego. Nie zrezygnuje z niej, to pewne. Być może zrobi tylko niewielki krok w tył i będzie takiej muzyki trochę mniej na antenach, ale zupełne usunięcie tej muzyki z anten jest zwyczajnie nieopłacalne" - cytuje wypowiedź anonimowego informatora portal Wirtualnemedia.pl.

Nic dziwnego - wielka popularność to wielkie pieniądze.

A na jakie zarobki mogą liczyć sami wykonawcy?

Ile zarabiają gwaizdy disco polo?

Jak się można spodziewać, największym królem muzyki tanecznej w Polsce jest Zenon Martyniuk. Wokalista w 1989 r. wraz z Mariuszem Anikiejem założył zespół Akcent, który zasłynął z takich przebojów jak "Gwiazda" (posłuchaj!), "Przekorny los" (posłuchaj!) czy "Królowa nocy" (cover utworu zespołu Meffis). Martyniuk wydał ponad 20 albumów studyjnych (w tym 15 z zespołem Akcent).

Według nieoficjalnych informacji, za ubiegłorocznego "Sylwestra w Zakopanem" piosenkarz zarobił aż 70 tysięcy złotych! A ile zarabia muzyk za standardowy występ?

Jak można dowiedzieć się z cennika Agencji Artystycznej "Luxart", aby zorganizować koncert lidera Akcentu trzeba przygotować na ten cel około 33 tysięcy złotych.

Trochę mniej za występ na żywo inkasuje grupa Weekend, a także Magdalena Narożna z zespołem Piękni i Młodzi - ich gaża wynosi "jedynie" 30 tysięcy złotych.

Prawdziwym rekordzistą wśród gwiazd disco polo jest jednak Sławomir Zapała - organizacja imprezy z udziałem autora "Miłości z Zakopanem" to koszt około 38 tysięcy złotych!

Sławomir Świerzyński i jego Bayer Full za występ na żywo liczą sobie dużo mniej - rozmowy zaczynają od 25 tysięcy.

Podane kwoty są czysto orientacyjne. Należy pamiętać o tym, że na opłatę ze występ znanego muzyka składa się nie tylko gaża - do honorarium należy doliczyć jeszcze dojazd, ewentualny nocleg, a także ZAIKS oraz koszt wypożyczenia sprzętu oświetleniowego i nagłaśniającego.

Trzeba przyznać, że wykonawcy muzyki "łatwej, prostej i przyjemnej" cenią się bardzo wysoko!

Zobacz też:

Bayer Full: Sławomir Świerzyński krytykuje zarobki gwiazd występujących w TVP. Za dużo biorą!

"Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami". Tak zarabiają uczestnicy show

Zenon Martyniuk zarabia krocie na koncertach! Ta kwota robi wrażenie!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Zenon Martyniuk | Sławomir Zapała | Bayer Full
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama