Reklama
Reklama

Od plotek o żonie Williama na Wyspach aż huczy. Ekspertka wyznała zaskakującą prawdę o księżnej Kate

Księżna Kate od lat uchodzi za wzór do naśladowania. Jej nienaganna sylwetka i doskonale dobrane stroje budzą zachwyt. Jednak wielu Brytyjczyków sądzi, że żona księcia Williama jest... za chuda. Co na ten temat ma do powiedzenia ekspertka fitnessu?

Księżna Kate uchodzi za jedną z najpiękniejszych kobiet wśród europejskiej monarchii. Zawsze elegancka i świetnie się prezentuje podczas oficjalnych wizyt. Mimo że urodziła trójkę dzieci, może poszczycić się nienaganną, szczupłą sylwetką. Nawet w ciąży nie przybrała wiele na wadze. Szybko też wracała do formy. Żona Williama i przyszła królowa jest wysportowana i przywiązuje sporą wagę do zdrowego stylu życia. Nic dziwnego, że od lat pojawiają się plotki o jej problemach z odżywianiem.

Reklama

Księżna Diana przyznała się do zaburzeń odżywiania

Księżna Diana przyznała się otwarcie, że życie na królewskim dworze doprowadziło ją do bulimii. Rok po tym, jak została księżną Walii, rozwinęły się u niej problemy z odżywianiem. W związku z jej doświadczeniami Brytyjczycy uważnie przyglądają się księżnej Kate. Obawiają się, że mogłaby zmagać się z podobnymi dolegliwościami jak matka jej męża, księcia Williama.

Kim jest ektomorfik?

Ekspertka fitnessu Rachael Attard twierdzi, że księżna Kate zawdzięcza swoją sylwetkę naturalnym predyspozycjom. Swoją ocenę opiera na typologii autorstwa Williama Sheldona  -  konstytucjonalnej teorii temperamentu bazującej na pomiarach proporcji w budowie ciała na trzech wymiarach w skali od 1 do 7.

Zgodnie z tą teorią  typy budowy ciała można podzielić na trzy grupy:

  • ektomofików, 
  • endomorfików i 
  • mezomorfików. 

księżna Kate jest ektomorficzką

Księżna Kate ma należeć do pierwszej z nich. Ektomorfizy są zazwyczaj wysocy i szczupli, mają długie, smukłe mięśnie i kończyny, mają atletyczny wygląd i szybki metabolizm.

"Ektomorficzna sylwetka charakteryzuje się szczupłym i atletycznym wyglądem. Ektomorfik nie ma problemu z utrzymaniem wagi. W jego przypadku wyzwaniem jest nabranie masy. Powinien preferować zdrowe węglowodany, takie jak owoce, brązowy ryż, makaron pełnoziarnisty, komosa ryżowa i warzywa. Wysoki poziom białka wspomaga wzrost mięśni, a dobre tłuszcze pomagają szybciej się zregenerować" — tłumaczyła Rachael Attard dziennikarzowi portalu Poland Posts English.

Dalej ekspertka wyjaśnia, że osoby o tym typie mają problemy z przybieraniem na wadze. 

"Ektomorfik jest długi i szczupły, trudno mu przybrać na wadze, a wiele modelek lub tancerek baletowych ma taki wygląd. Mezomorfik jest umięśniony i ma atletyczny wygląd. Nie jest ani chudy, ani gruby, znajduje się pośrodku i często szybko przybiera na wadze. Wielu sportowców jest tego typu. Endomorfik jest bardziej miękki i zaokrąglony w ciele i na twarzy. Ma tendencję do łatwiejszego przybierania na wadze. Nawet przy diecie może być mu trudno zgubić miękki typ ciała" — powiedziała Eppers.

Czy sądzicie, że taka ocena sylwetki księżnej uspokoi Brytyjczyków?

Zobacz też:

Rodzina Kate Middleton zadłużyła się na miliony funtów. "To wszystko odbija się na księżnej"

Książę William zostawił księżną Kate. Nagle zabrał głos ws. dziecka 

William podrywał ją po rozstaniu z Kate. Arystokratka szybko ostudziła jego zapał

Książę William wyjechał do Singapuru bez Kate. Kryzys? W tle sprawy rodzinne

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kate Middleton | książę Wiliam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy