Dzieci Barbary Sienkiewicz "najstarszej matki w Polsce" poszły w jej ślady
O Barbarze Sienkiewicz (67 l.) zrobiło się głośno, kiedy została mamą. 60-letnia wówczas aktorka urodziła bliźnięta Anię i Piotrusia. Media rozpisywały się na temat "najstarszej matki w Polsce", a ona mierzyła się z problemami prawnymi. Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie chciał wypłacić jej zasiłku macierzyńskiego, bo nikt nie przewidział, że tego typu świadczenie mogłoby być wypłacane emerytce.
Aktorka spotkała się wówczas z niesłychaną falą negatywnych komentarzy. Dla dobra dzieci wycofała się z show-biznesu, by bliźnięta mogły dorastać w spokoju.
Siedem lat od tamtych wydarzeń wiadomo, że dzieci gwiazdy poszły w jej ślady i robią kariery artystyczne. Piotr już 2020 roku, jak donosił "Super Expres" wystąpił w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w "Madame Butterfly", gdzie zagrał syna głównej bohaterki.
Piotruś świetnie sobie poradził. Wszyscy byli zachwyceni jego talentem i odwagą
Również Ania ma artystyczne zapędy. Dziewczynka pasjonuje się tańcem. Chodzi na lekcje baletu i uwielbia występy przed publicznością.
Ania kocha tańczyć. Chodzi do studium baletowego przy szkole baletowej na Moliera

Barbara Sienkiewicz musiała walczyć o swoje prawa
Barbara Sienkiewicz po urodzeniu dzieci chciała pozostać anonimowa. Jednak szybko zaczęły się jej problemy finansowe. Dostawała emeryturę w wysokości zaledwie 1250 zł miesięcznie i nie była w stanie utrzymać za te pieniądze dwójki małych dzieci. Była już w wieku emerytalnym i zgodnie z prawem nie należał jej się jako matce zasiłek macierzyński. Wówczas ujawniła swoją tożsamość w mediach, by walczyć o pieniądze i prawa starszych matek. Spotkała się z ogromnym hejtem.
Jestem mamą, wychowuję zdrowe dzieci więc dlaczego ludzie mnie oceniają? Może za 100 albo 200 lat mamy w późniejszym wieku będą rodziły dzieci? Skąd takie prawo? Dlaczego aż do tego stopnia? Dlaczego ludzie nie podziękowali, że ja podjęłam to wyzwanie? Dlaczego padają takie słowa? Przecież to w końcu obywatele, Polacy. Zdrowe dzieci chowające się zdrowo. Skąd tyle nienawiści, sensacji?
W pomoc zaangażował się wówczas prezes Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz. Nie wiele wskórali formalnie, jednak aktorka otrzymała zapomogę, zapomogę, a koledzy aktorzy założyli specjalne konto bankowe, na które ludzie mogli wpłacać datki. Dzisiaj Barbara Sienkiewicz ciszy się, że jej dzieci dostają zasiłek wychowawczy i dzięki temu mogą rozwijać swoje pasje.
Zobacz też:
Barbara Sienkiewicz nie radzi sobie z matczynymi problemami?
Poruszający apel 95-letniej Wandy Traczyk-Stawskiej na Telekamerach 2022. "Pomóżcie!"
Książę George i księżniczka Charlotte wygryźli Meghan Markle! Żona księcia nie będzie zachwycona...
Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!


***