Reklama
Reklama

Stalker Magdaleny Ogórek może trafić do psychiatryka. Jest niepoczytalny i groził jej śmiercią!

Magdalena Ogórek (43 l.) była prześladowana przez psychofana! Przyznała się do tego w niedawnym wywiadzie, choć sprawa rozpoczęła się pod koniec 2021 roku. Sprawa była na tyle rozwojowa, że udało się zatrzymać stalkera, a teraz grozi mu pobyt w psychiatryku. Jaki będzie finał tej sprawy?

Dziennikarka TVP, Magdalena Ogórek nie miała ostatnio spokojnego czasu. Wszystko przez mężczyznę, przez którego czuła się obserwowana i szantażowana. Wygląda na to, że ta wstrząsająca historia będzie miała swój finał.

Magdalena Ogórek miała stalkera

Magdalena Ogórek niedawno udzieliła wywiadu, w którym wyznała, że od dłuższego czasu żyje w ciągłym strachu. Wszystko przez stalkera, który zatruł jej życie.

Reklama

Wszystko zaczęło się od premiery jej książki. Mężczyzna wywołał bójkę, aby dostać się do dziennikarki. Wówczas wywieziono go na posterunek, a niedługo później Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia nałożył na Mariusza M. zakaz zbliżania się do Magdaleny Ogórek i nadzór policyjny. 

Magdalena Ogórek: groził jej śmiercią i chciał mieć z nią dziecko. Jest niepoczytalny!

Niestety, dla mężczyzny to był to impuls do działania. Zaczął wysyłać pogróżki, że zabije dziennikarkę. Ostatecznie stalker został zatrzymany i trafił za kratki, finał sprawy ma rozstrzygnąć się w czerwcu.

Tymczasem w środę sąd zdecydował o przedłużeniu aresztu dla Mariusza M. na kolejne 3 miesiące. Powód? Zdiagnozowano u mężczyzny niepoczytalność. Podczas przesłuchania mówił, że Magdalena Ogórek jest jego bliską osobą, planuje z nią założyć rodzinę i mieć dziecko!

Schizofrenia paranoidalna to poważne zaburzenie psychiczne, które może stanowić zagrożenie dla otoczenia. Dlatego psychofan dziennikarki musi pozostać pod opieką lekarza psychiatry. Jaki będzie finał sprawy Magdaleny Ogórek i stalkera? Będziemy informować!

Jakie zachowania kwalifikują się jako nękanie?

Stalking, inaczej nękanie w polskim prawie może mieć charakter wirtualny, jak i rzeczywisty. Aby móc zakwalifikować zachowanie do kategorii nękania, wszystkie czyny stalkera muszą być: uporczywe, celowe, długo trwające i wyrządzające psychiczną szkodę wobec swojej ofiary. Takie zachowania można uznać za przestępstwo i co gorsze - mają realny wpływ na jakość życia osoby nękanej.

Jakie zachowania kwalifikują się jako nękanie? Przede wszystkim są to: głuche telefony o każdej porze dnia i nocy, groźby (napaści, pobicia, zabicia - także członków rodziny), kradzież rzeczy ofiary, uporczywe wiadomości SMS lub w mediach społecznościowych, szantażowanie, czy rozsiewanie plotek na temat życia ofiary i jej rodziny.

Jeśli jesteś ofiarą uporczywego nękania, natychmiast zgłoś się na jeden z numerów pomocy:

  • bezpłatny numer 800 70 2222 Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym
  • Warszawska "Niebieska Linia" (0-22) 668-70-00
  • Europejski Numer Alarmowy 112
  • Policja - 997 

Zobacz też:

Kate Moss zeznała na korzyść Deppa. Stwierdziła, że słowa Amber to bzdura

Andrzej Seweryn jako drag queen. Co za metamorfoza

Marcin Hakiel pozazdrościł Cichopek wydekoltowanych zdjęć?! Zaprezentował się w negliżu...

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Ogórek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy