Trzęsienie ziemi w TVN-ie. Nad ukochanymi programami widzów wisi groźba likwidacji
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji do tej pory nie przedłużyła koncesji TVN Style. Rada wskazała na braki w ramówce. Przeprowadziła też szczegółowy monitoring kanału i upomniała nadawcę. Co takiego nie podoba się KRRiT? TVN jest w poważnych tarapatach.
Koncesja TVN Style wygasa w lipcu 2024 roku. Zwykle stacje już na wile miesięcy wcześniej starają się o przedłużenie koncesji i też dużo wcześniej przed wygaśnięciem starej dostają nową. TVN Warner Bros. Discovery z odpowiednim wyprzedzeniem złożył wniosek o jej przedłużenie. Mimo to decyzja w tej sprawie wciąż nie zapadła. Dlaczego?
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła szczegółowo przyjrzeć się TVN Style nim wyda koncesję. Program w założeniu (i jak wynika ze złożonych dokumentów koncesyjnych) ma "charakter wyspecjalizowany ze względu na problematykę i odbiorcę, to znaczy będzie adresowany do kobiet i poświęcony takim zagadnieniom, jak: uroda, moda, zdrowie, wychowanie dzieci, style życia oraz inne problemy współczesnych kobiet".
Jak informuje przedstawiciel KRRiT, prof. Tadeusz Kowalski, nie stwierdzono naruszeń, ale też zwrócono uwagę na pewne braki. Zdaniem Rady za mało jest treści informacyjnych i dokumentalnych, które maiłyby pochodzić od stacji.
Obecnie TVN Style pokazuje m.in. programy "Totalne remonty Szelągowskiej", "Jestem z Polski", "Kuchenne rewolucje", "Ugotowani", "Sablewskiej sposób na modę", "Wiem, co jem, co kupuję", "SOS - Sablewska od stylu", "Śluby marzeń", "Związki z modą", "Co słychać?", "Wiza na miłość", "Kobieta na krańcu świata". Wobec nieprzedłużenia koncesji ich istnienie stanęłoby pod ogromny znakiem zapytania.
Według prof. Kowalskiego TVN Warner Bros. Discovery zostanie upomniany w kwestii niewystarczającej liczby dokumentów w TVN Style.
TVN Warner Bros. Discovery miał problem z przedłużeniem w Polsce koncesji TVN24 i TVN7. Chodziło wówczas o siedzibę firmy. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie chciała wydać koncesji, gdyż właścicielem stacji jest amerykański holding, a koncesję może otrzymać tylko stacja, której właściciel ma siedzibę w Europejskim Obszarze Gospodarczym. W związku z tym właściciel TVN został zarejestrowany na lotnisku w Amsterdamie.
Sytuacja struktury TVN nadal nie jest do końca jasna, a KRRiT zwraca w każdej chwili jest gotowa cofnąć koncesje dla kanałów stacji. Jednocześnie KRRiT w dalszym ciągu prowadzi prace w związku z analizą struktury własnościowej spółki TVN S.A., należącej do amerykańskiego koncernu Warner Bros. Discovery, powstałego w wyniku fuzji spółek WarnerMedia i Discovery Inc.
Zobacz też:
TVP znowu sięga po kadry TVN. Pracownicy zaniepokojeni, a stacja komentuje
Zaskakujący ruch TVP. Dziennikarka TVN24 wraca do pracy na Woronicza
Artur Molęda z TVN24 reaguje na aferę z mikrofonem TVP Info: "To nie moja ręka"