Reklama
Reklama

Wielkanoc w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Księżna Kate i królowa Camilla postawiły na kolor niebieski

Stałym punktem obchodów świąt Wielkanocy w brytyjskiej rodzinie królewskiej jest uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej. Tak też było i tym razem. Windsorowie przyciągnęli uwagę fotoreporterów. To pierwsze święta Wielkanocne w rodzinie królewskiej bez królowej Elżbiety II i z nowym królem - Karolem III.

Wielkanoc 2023. Tak rodzina królewska obchodzi święta

Brytyjska rodzina królewska w Wielkanoc tradycyjnie spotyka się na zamku w Windsorze. Święta są dla nich okazją do wspólnego spędzania czasu. Obchody rozpoczynają się już w Wielki Czwartek. To właśnie tego dnia w Wielkiej Brytanii obchodzi się Royal Maundy, czyli tradycyjne nabożeństwo, podczas którego monarcha rozdaje jałmużnę osobom starszym, których wskazali poddani. Z reguły są to osoby, które w jakiś sposób przyczyniły się dla lokalnej społeczności oraz kościoła. Nabożeństwo Royal Maundy sięga jeszcze okresu średniowiecza

W Wielki Piątek Windsorowie jedzą razem kolację, podczas której podawane są dania rybne. Karol III nieco zmienił zwyczaj i zasiadł przy stole nie tylko z dorosłymi, ale i najmłodszymi Windsorami. Królewska ekspertka Ingrid Seward w wywiadzie dla "The Sun" opisała:

Reklama

"Do tej pory świąteczny obiad małe dzieci jadły w jadalni dla dzieci. Królowa zawsze mówiła, że dopóki nie będą w stanie prawidłowo trzymać noża i widelca, nie mogą siedzieć przy stole z dorosłymi. Karol tę zasadę rozluźni i wszyscy będą jeść obiad razem. W ten sposób stworzy nową tradycję brytyjskiej rodziny królewskiej".

W Niedzielę Wielkanocną wszyscy Windsorowie udają się na mszę do kaplicy św. Jerzego. Przed kaplicą króla Karola witają poddani, a jego małżonka, królowa Camilla, przyjmuje bukiety kwiatów od najmłodszych. 

Po nabożeństwie rodzina królewska udaje się na tradycyjny wielkanocny posiłek, którym w Wielkiej Brytanii jest pieczona jagnięcina.

Wielkanoc 2023. Kreacja księżnej Kate

Jak co roku fani mody i stylizacji Kate Middleton z niecierpliwością oczekiwali jej pojawienia się przed kaplicą św. Jerzego. Byli ciekawi, co takiego założy żona księcia Williama. Księżna przyzwyczaiła wszystkich, że docenia zarówno projekty słynnych domów mody, jak i stylizacje z sieciówek. W ubiegłym roku Kate wybrała outfit w najmodniejszym kolorze sezonu, Wedgwood blue. Wiosenne płaszcze o tej barwie rozchodziły się później jak ciepłe bułeczki. 

Tym razem Kate wystąpiła w szytym na miarę, niebieskim płaszczu od Catherine Walker. Dobrała do niego idealnie dopasowany kapelusz Lock and Co. Stylizację dopełniły kremowe szpilki i biżuteria od Carousel Jewels.

Jak wam się podoba kreacja w kolorze Indygo?

Królowa Camilla też wybrała kolor niebieski

Pozostałe przedstawicielki rodziny królewskiej zaprezentowały się w szykownych płaszczach i sukniach.  Nie zabrakło też charakterystycznych kapeluszy. Królowa Camilla podobnie jak Kate postawiła na barwę niebieską. Założyła w niedzielny poranek granatową sukienkę maxi z haftami w kolorze indygo. Księżna Anna postawiła z kolei na klasyczny, biały płaszcz.

Zobacz też:

Wszyscy myśleli, że Kate i Harry dobrze się rozumieją. Oto prawda o ich relacjach

Jakub Windsor wychodzi z cienia. Ósmy wnuk Elżbiety II coraz częściej pokazuje się publicznie

Camilla papuguje Dianę, a nastroje antymonarchistyczne rosną. Dokonała dzieła "wygryzienia"?

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy