"Milionerzy". Popiwek to gratyfikacja za obsługę, podatek, napój czy podkładka?
Czym jest popiwek? Z takim pytaniem zmierzył się uczestnik teleturnieju "Milionerzy". Potrzebował koła ratunkowego. Czy pomoc publiczności była okazała się przydatna?
W środę widzowie mogli zobaczyć kolejną powtórkę teleturnieju "Milionerzy", który był prowadzony jak zwykle przez Huberta Urbańskiego. W 471 odcinku 10 sezonu teleturnieju grę rozpoczął Tadeusz Koziej. Uczestnik usłyszał pytanie za 40 tys. zł.
Popiwek to:
- A. gratyfikacja za obsługę
- B. podatek od wynagrodzeń
- C. napój
- D. podkładka pod kufel
Po chwili zastanowienia się pan Tadeusz Koziej zdecydował się na użycie koła ratunkowego. Korzystając z pomocy publiczności, zdecydował się na odpowiedź B. podatek od wynagrodzeń.
Popiwek to podatek od wynagrodzeń. W latach 90. zakłady pracy musiały płacić taki podatek, jeśli nie chciały zwiększać wynagrodzenia. Zatem odpowiedź B była prawidłowa.
Tomasz wygrał 40 tys. złotych i mógł grać dalej.
Zobacz też:
Prezent na Dzień Matki? Sklep ojca Rydzyka proponuje Kartę Rozmowy Małżeńskiej
"Ślub od pierwszego wejrzenia 7". Uczestnicy zabrali głos: "To nie walka na śmierć i życie"
Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska.
23 września 2021 roku w "Milionerach" padła główna wygrana. Zdobył ją właśnie Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". Na szczęście uczestnik znał odpowiedź na zadane pytanie i zapisał się tym samym w historii telewizji, jako osoba wygrywająca milion złotych w teleturnieju.
Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".
Zobacz też:
Cannes 2022: Festiwal dekoltów na ceremonii otwarcia. Przesada?
Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!
***