Reklama

Natasza Urbańska

Elektryzująca aktorka, piosenkarka i tancerka, a prywatnie żona Janusza Józefowicza – jak rozwijała się kariera Nataszy Urbańskiej?
Natasza Urbańska - najważniejsze informacje
Natasza Urbańska /VIPHOTO/EAST NEWS /East News

Natasza Urbańska - najważniejsze informacje

Elektryzująca aktorka, piosenkarka i tancerka, a prywatnie żona Janusza Józefowicza – jak rozwijała się kariera Nataszy Urbańskiej?

Dzieciństwo

Natasza Urbańska pochodzi z Warszawy. Urodziła się 17 sierpnia 1977 i jest córką wojskowego, Bolesława Urbańskiego. Ma starszą siostrę Magdalenę.

W dzieciństwie Urbańska uczęszczała na zajęcia gimnastyki artystycznej klubu Legia Warszawa. Studiowała lingwistykę stosowaną, ale nie ukończyła studiów – skupiła się na karierze muzycznej.

Rodzina i związki

Wieloletnim partnerem Urbańskiej jest starszy od niej o 18 lat Janusz Józefowicz, choreograf, reżyser i dyrektor teatru „Studio Buffo”. To dzięki temu związkowi o artystce usłyszała cała Polska. Para pobrała się w 2008 r. i jeszcze w tym samym roku powitała na świecie córkę, Kalinę.

Debiut

Kariera Nataszy Urbańskiej rozpoczęła się rolą w musicalu „Metro”. Na castingach do sztuki przyszła artystka pojawiła się już w 1991 r. i przeszła wszystkie etapy, ale na drodze stanął jej zbyt młody wiek. Po dwóch latach spróbowała ponownie i tym razem zaangażowano ją do zespołu tanecznego. Zabłysnęła, gdy zastąpiła chorą Katarzynę Groniec w głównej roli żeńskiej.

Zdobycie popularności

Urbańska na długo związała się ze „Studiem Buffo”. Występowała w wielu spektaklach: „Ça Ira”, „Grosik 2”, „Ukochany Kraj…”, „Sylwester z Buffo 2008”, „Panna Tutli Putli” czy „Romeo i Julia”. 

Józefowicz promował partnerkę, gdzie się dało – w latach 2007-2008 wspólnie występowali w autorskich programach rozrywkowych TVP „Przebojowa noc” i „Złota sobota”, gdzie Urbańska zachwycała talentem muzycznym i tanecznym, wykonując popularne światowe przeboje.

Równocześnie próbowała rozwijać karierę solową. W tych samych latach startowała w eliminacjach do Eurowizji, a w 2009 r. wydała album „Hity Buffo”. Rozpoczęła też karierę aktorską: w latach 2005-2008 grała w serialu „Fala zbrodni”, a 2011 r. wystąpiła w filmie „1920 Bitwa warszawska”, który spotkał się z negatywnymi recenzjami.

Na fali dużej popularności Natasza Urbańska wzięła udział w programach rozrywkowych: „Jak oni śpiewają” (2007), „Taniec z gwiazdami” (2009), „Fort Boyard” (2008) i „Bitwa na głosy” (2011). W 2011 r. prowadziła także jedną z edycji „Tańca z gwiazdami”.

Dalsza kariera

W kolejnych latach Urbańska wróciła do teatru. W 2011 r. zagrała Polę Negri w wielkim musicalu „Polita”, a wkrótce rozpoczęła prace nad debiutanckim albumem. Na początku 2014 r. wydała kontrowersyjny singiel „Rolowanie”, który, choć spotkał się z falą krytyki, to stał się hitem Internetu. Sama artystka określiła ten utwór jako „prowokację”.

W 2021 r. Urbańska wydała swoją drugą płytę, „Rajd 44”. W tym samym roku powróciła do musicalu „Metro” – w Teatrze Telewizji mieliśmy okazję zobaczyć ją w produkcji „Metro. 30 lat później”. Wystąpiła także jako Anna w ekranizacjach powieści Blanki Lipińskiej „365 dni” i „365 dni. Ten dzień”. 

Nagrody

Za rolę w „1920 Bitwa warszawska” Natasza Urbańska otrzymała trzy statuetki antynagród Węży. Jest także laureatką Wiktora w kategorii Gwiazda piosenki i estrady (2009).

Natasza Urbańska - Wiadomości

Natasza Urbańska - Zdjęcia

Natasza Urbańska - Wideo