Reklama

Antoni Pawlicki

Antoni Pawlicki urodził się 22 października 1983 roku w Warszawie. Sławę i rozpoznawalność zawdzięcza takim produkcjom jak „Czas honoru” czy „Jutro idziemy do kina”. Wywodzi się z rodziny związanej z branżą filmową – czy dzięki temu łatwiej dotarł na szczyt kariery? 
Antoni Pawlicki - najważniejsze informacje
Antoni Pawlicki /Źródło: AIM

Antoni Pawlicki - najważniejsze informacje

  • Data urodzenia:

    22.10.1983

  • Miejsce urodzenia:

    Warszawa

  • Kraj urodzenia:

    Polska

  • Rodzina i związki:

  • Zawód:

    aktor/ka

  • Produkcje:

    • "Czas honoru",
    • "Skazane",
    • "Kac Wawa"
Antoni Pawlicki urodził się 22 października 1983 roku w Warszawie. Sławę i rozpoznawalność zawdzięcza takim produkcjom jak „Czas honoru” czy „Jutro idziemy do kina”. Wywodzi się z rodziny związanej z branżą filmową – czy dzięki temu łatwiej dotarł na szczyt kariery? 

Życiorys

Antoni Pawlicki pochodzi z rodziny związanej z przemysłem filmowym – jego ojciec, Tadeusz Pawlicki, jest operatorem, babcia, Barbara Rachwalska, była aktorką filmową i teatralną, natomiast jego stryj Maciej jest dziennikarzem oraz producentem filmowym. 

Ukończył klasę o profilu estradowym w XL Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Po maturze dostał się  na wydział aktorski w Akademii Teatralnej im A. Zelwerowicza w Warszawie. 

Początki kariery

Po raz pierwszy na planie filmowym pojawił się w wieku 14 lat, kiedy zagrał epizodyczną rolę w serialu „Klan”.

Prawdziwy jednak debiut filmowy Pawlicki zaliczył jeszcze w trakcie studiów – w 2005 roku zagrał główną rolę w dramacie Sławomira Rybickiego zatytułowanym „Z odzysku”. Produkcja ta została doceniona na europejskich festiwalach m.in. na festiwalu filmowym w Cannes oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach, podczas którego Pawlicki został wyróżniony nagrodą dla najlepszego aktora. 

W tym samym roku po raz pierwszy wystąpił profesjonalnie na deskach Teatru Nowego w inscenizacji dramatu Williama Szekspira „Romeo i Julia”, gdzie wcielał się w tytułową postać męską. 

Rozwój kariery

Aktor nie narzekał na brak pracy, wręcz przeciwnie – producenci filmowi oraz reżyserowie chętnie współpracowali z Pawlickim. W 2006 roku zagrał główną rolę komedii romantycznej „Dlaczego nie!”, gdzie wcielił się rolę niesfornego artysty pracującego w firmie cateringowej. Następnie nawiązał współpracę z wybitnym reżyserem, Andrzejem Wajdą, u którego zagrał w historycznym filmie „Katyń”. Rok później zagrał w kolejnym filmie historycznym zatytułowanym „Jutro idziemy do kina!”. Rola ta została uznana za najbardziej charakterystyczną i emocjonalną kreacją na koncie aktora.

W 2008 roku zaangażował się w serial „Czas honoru”, w którym wcielił się w jedną z głównych ról. W tym samym roku został nominowany do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za film „Drzazgi” w reżyserii Macieja Pieprzycy. 

Antoni Pawlicki na swoim koncie ma rolę w takich produkcjach jak: „Incydent”, „Ostatnia akcja”, „Kac Wawa”, „Zmartwychwstanie” i „Los numeros”. Rok 2012 przyniósł aktorowi rolę Maćka Dolnego w melodramacie „Big Love". Następnie wystąpił w takich produkcjach jak: „Zdjęcie”, „Widnokres”, „Papusza”, „Skazane".

Od 2019 roku można go oglądać w serialu „Echo serca”, gdzie gra główną rolę. 

Inne przedsięwzięcia

W 2017 roku razem z Pawłem Ławrynowiczem wziął udział w programie „Azja Express”, w którym zajęli 1. miejsce.

Dwa lata później razem z Baronem (członkiem zespołu „Afromental”) kupili ekologiczną farmę, na której uprawiają warzywa, zboża, zioła i owoce. Panowie nazwali swój projekt „ekologiczną farmą przyszłości”, chcąc  dostarczać klientom zdrowe i ekologiczne produkty, wolne od środków chemicznych. 

Życie prywatne 

Na planie serialu „Czas honoru” poznał aktorkę Agnieszkę Więdłochę, z którą się związał. Para przez długi czas trzymała związek w tajemnicy. W 2018 roku zakochani wzięli cichy ślub w gronie rodziny i przyjaciół. Pod koniec 2020 roku na świat przyszła ich córeczka.

Antoni Pawlicki - Wiadomości

Antoni Pawlicki - Zdjęcia